Ogłoszenia parafialne 19.05.2019 r

1. Dziś w Katowickiej Katedrze o godz 12.00 Msza Święta w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze sakramentu małżeństwa.

2. Dzisiaj rocznicę urodzin obchodzi ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

3. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

4. Trwa miesiąc maj codziennie Nabożeństwo Majowe po Mszy wieczornej, w niedziele przed Mszą św. o 16.30.

5. Obchody liturgiczne tygodnia.

Poniedziałek – Wspomnienie św. Bernarda ze Sieny.

Wtorek – Wspomnienie św. Jana Nepomucena.

Środa – Wspomnienie św. Rity z Cascia.

Piątek – Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

Sobota – Wspomnienie św. Bedy Czcigodnego.

6. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy porannej. Majowe po Mszy wieczornej.

7. W czwartek Msza Szkolna o 17.00 zapraszamy dzieci z klasy IV.

8. W piątek przypada dzień modlitwy za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwie o katolikach mieszkających w tym kraju.

9. W sobotę po Mszy Świętej porannej Nabożeństwo Ku Czci Matki Boskiej Częstochowskiej.

10. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową poprowadzi Róża Różańcowa pani Wistuba.

11. W przyszłą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej.

12. Dziękujemy za posprzątanie świątyni. W tym tygodniu do sprzątania na poniedziałek i sobotę po porannej Mszy zapraszamy mieszkańców z ulic: Jastrzębskiej od Szkoły w kierunku Jastrzębia.

13. Parafialny Festyn organizowany będzie 9 czerwca. Osoby pragnące się zaangażować w organizację tego wydarzenia oraz sponsorów zapraszamy do zakrystii.

14. Zgłoszeni na pielgrzymkę do Medjugorje proszeni są o wpłatę zaliczki (300 zł) celem potwierdzenia wyjazdu. (Ci którzy nie wpłacili)

15. Wyjazd na pielgrzymkę do Wilna jutro o godzinie 6.00 Msza święta, po której ok 6.40 wyjazd.

16. Serdecznie zapraszamy młodzież na kolejne Spotkanie Młodych na Lednicę. Wspólny wyjazd będzie organizowany w dniu 31 maja wyjazd o godz. 23.30 z Wodzisławia Śl., powrót z Lednicy przewidziany jest na 2 czerwca w niedzielę w godzinach porannych. Koszt przejazdu wynosi 90 zł.

17. Na stoliku z prasą do nabycia: nowy nr Gościa Niedzielnego.

18. W tym tygodniu odeszła do Pana ŚP Irena Jastrzębska, wieczny odpoczynek...

Cytat

Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych,
wspomnienie

Zuzanny, Joanny

„Miłość doskonali się w wierności.”
Søren Kierkegaard

Dz 15, 22-31