Ogłoszenia parafialne 08.12.2019 r

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godzinie 11.00 msza święta w intencji Dzieci Maryi, a o godzinie 17.00 msza święta w intencji Jubilatów małżeństwa.

2. W dzisiejszą niedzielę zbiórka przed kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek – Wspomnienie św. Jana Diego Cuauhtlatoatzin

Środa - Wspomnienie św. Damazego

Czwartek – Wspomnienie NMP z Guadalupe

Piątek – Wspomnienie św. Łucji

Sobota – Wspomnienie św. Jana od Krzyża

Niedziela – 3 NIEDZIELA ADWENTU- GAUDETE

4. Roraty – poniedziałek, wtorek, środa i czwartek na godzinę 17.00 a w piątek na godzinę 7.00. Zapraszamy wszystkie dzieci.

5. We wtorek 10 grudnia po mszy wieczornej Katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

6. W środę Czuwanie w Godzinie Apelu Jasnogórskiego o godzinie 20.30

7. W czwartek po porannej mszy i od 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W czwartek o godzinie 17.00 msza szkolna na którą zapraszamy szczególnie klasę V. Przed mszą okazja do spowiedzi dla dzieci.

9. W piątek o godzinie 15.00 Godzina Miłosierdzia.

10. W sobotę po mszy św. porannej Nabożeństwo Ku Czci Matki Boskiej Częstochowskiej.

11. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową poprowadzi Róża Różańcowa pani Achtelik.

12. W przyszłą niedzielę Dzieci Maryi naszej parafii przed kościołem przeprowadzą zbiórkę zakup swojego sztandaru. Oraz będą sprzedawać dekoracje świąteczne z których uzyskane środki też będą na sztandar.

13. Objazd chorych w miesiącu grudnie będzie przed świętami – piątek 20 grudnia i sobotę 21 grudnia. Chorych można zgłaszać w zakrystii i kancelarii.

14. Dziękujemy za posprzątanie świątyni. Na poniedziałek 9 grudnia i sobotę 14 grudnia po porannej mszy do sprzątania zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

15. Na stoliku z prasą do nabycia: nowy nr Gościa Niedzielnego i Małego Gościa, oraz kalendarze zeszytowe na przyszły rok wydawnictwa św Jacka w cenie 25 zł.

Cytat

św. Damazego I, papieża

Damazego, Daniela

„Radość i miłość są skrzydłami wielkich poczynań.”
Johann Wolfgang Goethe

Iz 40, 25-31

Pielgrzymka do Izraela i Jordani szlakiem biblijnym

15 05 - 22 05 2020